HSMWorks Sakarya Milli Piyango Tek. End. Mes. Lisesinde ...

Sakarya Milli Piyango Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yaklaşık 2 yıldır HSMWorks eğitimlerinin verildiğini biliyormuydunuz ?

 

 

Ülkenin belki de en gelişmiş makine parkurunu bünyesinde barındıran, modern bir eğitim alt yapısı sunan Sakarya Milli Piyango Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi HSMWorks yazılımı ile öğrencilere ve çıraklara eğitimler vermektedir. Sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman konusunda ciddi bir alt yapıya sahip olan okulda hem tasarım, hem de bizzat CNC makinelerinde uygulamalı olarak CAM eğitimleri verilmektedir. 

HSMWorks yazılımının pratikliğinin yanında ihtiyaçlara ciddi anlamda çözüm sunuyor olması okulun önemli tercihiydi. Böylelikle hem değerli Öğretim görevlileri, hem de eğitime gelen öğrenciler için daha kısa zamanda sistemi öğrenmek mümkün hale gelmiştir.

Sakarya ve yakın çevresindeki sanayi açısından önemli bir kazanç olan bu okul yetişmiş eleman sıkıntısına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Tabi sanayide faaliyet gösteren firmaların da bu konuda okula gerekli ilgi ve katkıyı göstermesi önemlidir.

 


Haber Fotoğrafları


Diğer Haberler